Menü
Sepet

C2C, B2C E-Ticaret

Türkiye'nin En Modern Pazaryeri Yazılımları


Gelişime açık ve tamamen özelleştirilebilir pazaryeri sistemlerimiz rakiplerinin çok önünde. Hem müşteri hem de satıcı dostu tek pazaryeri sağlayıcısıyız.

En Son Gelen Özellikler


Pazaryeri sistemlerimize en son eklenen özellikleri aşağıda görüntüleyebilirsiniz. C2C E-Ticaret sistemlerimizin tamamı açık kaynak kodlu olan Opencart ile hazırlanmıştır. Açık kaynak kod sayesinde eklemek istediğiniz özellikler olursa kendiniz hazırlayabilir ya da istediğiniz özellikleri iletmeniz durumunda size özel bu özellikleri ek ücret dahilinde ekibimiz hazırlayabilir.
Mağazaya özel canlı chat özelliği aktifleştirildi.
1
Mağazalar için özelleştirilebilir profil sayfası aktifleştirildi.
2
Gelişmiş ürün renk seçeneği özelliği aktifleştirildi.
3
Mağazalara rozet ekleme özelliği aktifleştirildi.
4
Yeni nesil özelleştirilebilir satıcı paneli aktifleştirildi
5
Mağazaya özel kargo hesaplama özelliği aktifleştirildi
6
Mağazaya özel kupon kodu tanımlayabilme
7
-Çok Yakında-
Mağaza panelinden hızlı ürün ekleyebilme
8

C2C E-Ticaret Yazılımlarımızın Genel Özellikleri


Pazaryeri sistemlerimizin genel özelliklerini aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Gelişime açık alt yapısı sayesinde hem görsel hemde özellik olarak bir çok ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

BİLGİLENDİRME

B2C E-ticaret: Business to Consumer'ın kısaltılmış halidir. Türkçesi ise işletmeden tüketiciye anlamına gelmektedir. Kurumsal firma veya işletmeler B2C sitesine üye olarak hizmet ve ürünlerini satışa çıkarabilirler. Sizde paketlerimizden birisini satın alarak sistem alt yapısındaki özellikler dahilinde sitenizi B2C iş modeline uygun olarak kullanabilirsiniz.

C2C E-ticaret:  Consumer to Consumer'ın kısaltılmış halidir. Türkçesi ise tüketiciden tüketiciye anlamına gelmektedir. Mağaza açma gereksinimi duyulmadı siteye üye olan kişiler ürünlerini satışa çıkarabilirler. Sizde paketlerimizden birisini satın alarak sistem alt yapısındaki özellikler dahilinde sitenizi C2C iş modeline uygun olarak kullanabilirsiniz.

C2C E-Ticaret sistemlerimizde açık kaynak yazılım olan Opencart tercih etmekteyiz. Bir çok kullanıcı tarafından geliştirici desteği olan ve binlerce ücretli/ücretsiz eklenti ile geliştirmeye açıktır.

Her satıcının kendine özel satıcı paneli sayesinde kendi ürünlerini yükleyip satışa sunabilmektedir. Gelen siparişlerini buradan görüntüleyebilir ve yönetebilirler. Toplu ürün yükleme için gerekli XML ve Excel modülleri her satıcı için entegre olarak teslim edilir. C2C E-Ticaret ile standart e-ticaret arasındaki temel farkı oluşturmaktadır.

C2C pazaryeri yazılımı denilince ilk akla gelen sorulardan birisi de komisyon oranları belirlemedir. Paketlerimizde her satıcıya özel komisyon oranı belirlenebilmektedir. A satıcısı için %10, B satıcısı için %7 gibi ayarlama yapılabilir.

Her kategori için de farklı komisyon oranı belirleyebilirsiniz. Giyim kategorisine %15, elektronik kategorisine %7, temizlik ürünleri kategorisine %10 gibi farklı farklı komisyon oranları belirlenebilmektedir.


Sitenizde sadece sıfır ürünler değil, kredi kartıyla ikinci el satışlara da olanak sunabilirsiniz. İster bireysel ister kurumsal satıcılara mağaza açabilirsiniz.

Tüm temalarımızda dünyada en çok kullanılan MySQL veritabanı bulunur.

Sağladığımız tüm yazılımlar düzenli olarak hem düzeltme hem de güvenlik güncelleştirmeleri almaktadır.

C2C Pazaryeri yazılımlarımız hazır tasarıma sahiptir ve tamamen mobil uyumludur. Günümüzde kullanıcıların çok büyük kısmı sitenizi mobil üzerinden ziyaret edecektir. Mobil uyumluluk artık olmazsa olmazlardandır.

C2C siteniz için mobil uygulamayı opsiyonel olarak sunmaktayız. Hem Android hem de iOS için geliştirilip mobil uygulama mağazalarında yayınlanmaktadırlar. Bu sizi bir adım öne taşıyacaktır. Detaylı bilgi için canlı desteğimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ürün listelerinde ürünler kategori, renk, beden, boyut, stok durumu, fiyat gibi seçeneklere göre filtrelenebilmektedir.

C2C Pazaryeri yazılımı paketlerimiz; PayTR, İyzico ve Shopier gibi tüm sanal pos sistemlerine uyumludur. (Opencart uyumlu tüm sanal POS’ları sitenize eklenti olarak yükleyebilirsiniz.) Sitenizin kategori, menü, logo vb.. özelleştirmelerini sağladıktan sonra çalışmak istediğiniz sanal pos sağlayıcısı ile anlaşabilirsiniz.

Not: Ödemeler için otomasyon gibi özelleştirmeler istiyorsanız otomasyona özel modüller hazırlatmanız gerekebilir.

Kredi Kartına Taksit İmkanı

Yukarıda saydığımız sanal POS sağlayıcıları banka banka gezmenize gerek kalmadan onlarca bankayla anlaşmalıymışsınız gibi taksitli satışlarınıza olanak tanır.

3D Güvenli Ödeme

Çalışmak istediğiniz sanal pos sistemini seçmeniz yeterlidir. Sanal pos sağlayıcıları anlaşmalı oldukları tüm bankalara taksit imkanı sunmaktadır. Detaylara sanal pos sağlayıcılarının websitelerinden ulaşabilirsiniz.


Diğer Önemli Detaylar

C2C E-Ticaret modeli kısaca C2C'nin açılımı olan Customer to Customer yani tüketiciden tüketiciye anlamına gelmektedir. C2C pazaryeri yazılımı tüketicileri bir araya getirerek kendi ürün ve hizmetlerini diğer tükecilere satmayı hedeflemiştir. Bu sistem dünyada oldukça popülerdir. Webruz olarak yukarıdaki paketlerimizde C2C için gerekli olan temel özellikler dahil olarak teslim etmekteyiz. Paket içerisinde pazaryeri sistemi oluşturabilmeniz için gerekli olan pazaryeri modülü entegre olarak gelmektedir.


Sunucu Alt Yapı Özellikleri

Hosting (Sunucu): Sunucularımız Linux tabanlıdır ve sürekli olarak güncel tutulmaktadır. C2C E-Ticaret paketlerimizde kullandığımız hosting özellikleri:

2 Çekirdek İşlemci

4 GB RAM

Sınırsız disk alanı

Sınırsız trafik sağlamaktayız. Bu özellikler sayesinde C2C pazaryeri ziyaretçileriniz daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlayacaktır. Sitenize  istediğiz kadar satıcı ekleyebilir ve satıcılarınıza istedikleri kadar ürün yükleme imkanı sunabilirsiniz. CPU ve RAM’in yeterli gelmediğini düşündüğünüzde müşteri temsilcimizle iletişime geçerek üst paketlere geçiş sağlayabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta: Yandex mail kurulumu rehber yazımızı takip ederek alan adınız uzantılı kurumsal mail adreslerinizi oluşturabilir ve sitenizde bu adresleri kullanabilirsiniz. Kurumsallığı benimseyenler için olmazsa olmazlardandır.

SSL Güvenlik Sertifikası: Siteniz kırılması neredeyse imkansız olan 256-bit SSL güvenlik sertifikasıyla korunacaktır. Müşterileriniz kişisel verileri, kredi kartı gibi bilgileri şifrelenmiş olarak iletilir ve başkası tarafından okunamaz.

DDOS Saldırılarına Karşı Koruma: Sistemlerimizi siber tehditlere karşı korumak için sunucularımızda aktif olarak Imunify360 güvenlik yazılımı aktif olarak çalışır. Dünyanın en büyük DDOS koruma sistemini sağlayan CloudFlare ile sitenize tam koruma sağlamaktayız.

Uptime Süresi: Sunucularımız %99.9 Uptime oranına sahiptir. Bunu daha iyi hale getirmek için de gerekli geliştirme ve güncellemeler yapmaktayız.

Yedekleme: Sunucularımız anlık olarak iki diske birden yedeklemektedir. Bu sayede veri kaybının önüne geçilmektedir.

 

C2C Pazaryeri Yazılımı Altyapıları

C2C pazaryeri yazılımı paketlerimizde tasarımsal düzenlemeler için Journal temasının avantajlarından faydalanmaktayız. Gelişmiş arayüz düzenleme desteği sayesinde sitenizin her noktası detaylı olarak özelleştirilebilir. Baştan sona tasarım değişikliği yapabilme imkanı sunar ve en ufak kodlama bilgisine ihtiyaç duymazsınız. Yine de özel kodlama düzenlemeleri yapmak isteyenler için CSS ve HTML kod ekleme alanı bulunmaktadır. Hepsi ve Trend c2c pazaryeri yazılımlarımızın alt yapıları opencart ve kullanılan tema journaldır. Alt yapı ve tüm özellikleri birebir aynıdır. Sadece tasarımları yani ziyaretçilerinizin görüntüledikleri görsel arayüzü farklıdır.

C2C Pazaryeri Yazılımlarının Avantajları

Sistemin açık kaynak yazılım olan Opencart üzerine kurulmuş olması sayesinde Opencart uyumlu binlerce ücretli ya da ücretsiz eklenti sayesinde sitenizde istediğiniz gibi geliştirmeler yapabilirsiniz. Kapalı kaynak kodlu sistemlerden en büyük farkı budur. Kapalı kaynak kodlu C2C yazılımı satın aldığınızı düşünelim. Eklemeler ve düzenlemeler yapmak istediğinizde yazılım sağlayıcınıza tamamen bağımlı olursunuz. Örneğin en basitinden sitenize WhatsApp sipariş modülü eklemeniz için sizden yüzlerce TL ücret talep edilebilir. Ancak açık kaynak kodlu C2C Pazaryeri yazılımında kendiniz bir kaç hazır modül ya da kodlarla bu isteğinizi kolayca halledebilirsiniz.

Banner ve slider desteği ile kendi afişlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Çoklu para birimi desteği ile farklı para birimleri üzerinden ürün fiyatları gösterilebilirsiniz.

Sitesinde kendi blog yazılarını oluşturmak isteyenler için ise blog modülü kendi içerisinde dahili olarak gelir ve blog sayfalarında bile özel tasarım düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Toplu mail gönderimi ve bülten aboneliği ile müşterilerinizi kampanyalardan haberdar edebileceksiniz.

Çoklu dil desteği ile sitenizdeki tüm detaylar eklediğiniz dillerde görüntülenebilir.

Satıcılarınız kendi panelleri üzerinden temel istatistiklere; sipariş bilgileri ile ilgili bilgileri görüntüleyebilmektedir.

Tüm temalarımız tamamen SEO uyumludur ve arama sonuçlarında çıkabilmeniz için ayarlayabileceğiniz SEO alanları mevcuttur. Google Search Console’a sitenizi kaydedebilir ve site haritası özelliği ile sitamap’inizi Google’a bildirebilirsiniz. SEO için en önemli unsurlardan birisinde sitenizin performansıdır. Admin panelinde gelişmiş performans ayarları bulunur. Gelişmiş CSS, JS sıkıştırmaları sitenizin performansını üst düzeye çıkaracaktır.

C2C E-Ticaret Sitelerine Örnekler

Yurtdışında E-bay, Türkiye'de ise Sahibinden, Trendyol pazaryeri ve Hepsiburada pazaryeri C2C modelinde hizmet vermektedir. Satıcılar kendi sanal mağazalarını oluşturarak ürünlerini sergiler ve satışlarından gelir elde eder. C2C E-Ticaret'in en büyük avantajlarından birisi de satıcıların ve alıcıların kolaylıkla bir araya getirilmesidir. Oluşturulan bu platformlara C2C Pazaryeri adını veriyoruz.

#zamankaybetme kendi işini kur

C2C, B2C E-Ticaret

C2C E-Ticaret modeli "Consumer to Consumer”, Türkçesiyle “Tüketiciden Tüketiciye” anlamına gelmektedir. C2C pazaryeri yazılımı tüketicileri bir araya getirerek kendi ürün ve hizmetlerini diğer tükecilere satmayı hedeflemiştir. Bu sistem dünyada oldukça popülerdir. Webruz olarak yukarıdaki paketlerimizde C2C için gerekli olan temel özellikler dahil olarak teslim etmekteyiz. Paket içerisinde pazaryeri sistemi oluşturabilmeniz için gerekli olan pazaryeri modülü entegre olarak gelmektedir.

C2C E-Ticaret Yazılımlarımızın Genel Özellikleri

Altyapı: C2C E-Ticaret sistemlerimizde açık kaynak yazılım olan Opencart tercih etmekteyiz. Bir çok kullanıcı tarafından geliştirici desteği olan ve binlerce ücretli/ücretsiz eklenti ile geliştirmeye açıktır.

Satıcı Paneli: Her satıcının kendine özel satıcı paneli sayesinde kendi ürünlerini yükleyip satışa sunabilmektedir. Gelen siparişlerini buradan görüntüleyebilir ve yönetebilirler. Toplu ürün yükleme için gerekli XML ve Excel modülleri her satıcı için entegre olarak teslim edilir. C2C E-Ticaret ile standart e-ticaret arasındaki temel farkı oluşturmaktadır.

Komisyon Yönetimi: C2C pazaryeri yazılımı denilince ilk akla gelen sorulardan birisi de komisyon oranları belirlemedir. Paketlerimizde her satıcıya özel komisyon oranı belirlenebilmektedir. A satıcısı için %10, B satıcısı için %7 gibi ayarlama yapılabilir.

Her kategori için de farklı komisyon oranı belirleyebilirsiniz. Giyim kategorisine %15, elektronik kategorisine %7, temizlik ürünleri kategorisine %10 gibi farklı farklı komisyon oranları belirlenebilmektedir.

İkinci El Ürün Satabilme: Sitenizde sadece sıfır ürünler değil, kredi kartıyla ikinci el satışlara da olanak sunabilirsiniz. İster bireysel ister kurumsal satıcılara mağaza açabilirsiniz.

Veritabanı: Tüm temalarımızda dünyada en çok kullanılan MySQL veritabanı bulunur.

Güncelleme Desteği: Sağladığımız tüm yazılımlar düzenli olarak hem düzeltme hem de güvenlik güncelleştirmeleri almaktadır.

Mobil Uyumluluk: C2C Pazaryeri yazılımlarımız hazır tasarıma sahiptir ve tamamen mobil uyumludur. Günümüzde kullanıcıların çok büyük kısmı sitenizi mobil üzerinden ziyaret edecektir. Mobil uyumluluk artık olmazsa olmazlardandır.

Mobil Uygulama: C2C siteniz için mobil uygulamayı opsiyonel olarak sunmaktayız. Hem Android hem de iOS için geliştirilip mobil uygulama mağazalarında yayınlanmaktadırlar. Bu sizi bir adım öne taşıyacaktır. Detaylı bilgi için canlı desteğimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Gelişmiş Ürün Filtreleme: Ürün listelerinde ürünler kategori, renk, beden, boyut, stok durumu, fiyat gibi seçeneklere göre filtrelenebilmektedir.

Sanal POS: C2C Pazaryeri yazılımı paketlerimizde PayTR, İyzico ve Shopier sanal POS modülleri yüklü olarak gelir. Sadece bunlarla sınırlı değil. Opencart uyumlu tüm sanal POS’ları sitenize eklenti olarak yükleyebilirsiniz. Otomasyon istiyorsanız otomasyona özel modüller almanız gerekebilir.

Kredi Kartına Taksit İmkanı: Yukarıda saydığımız sanal POS sağlayıcıları banka banka gezmenize gerek kalmadan onlarca bankayla anlaşmalıymışsınız gibi taksitli satışlarınıza olanak tanır.

3D Güvenli Ödeme: Kredi/banka kartıyla aldığınız ödemelerde 3D seçeneğini aktif edebilir ve daha güvenli alışveriş imkanı sunabilirsiniz.

Sunucu Alt Yapı Özellikleri

Hosting (Sunucu): Sunucularımız Linux tabanlıdır ve sürekli olarak güncel tutulmaktadır. C2C E-Ticaret paketlerimizde kullandığımız hosting özellikleri:

2 Çekirdek İşlemci

4 GB RAM

Sınırsız disk alanı

Sınırsız trafik sağlamaktayız. Bu özellikler sayesinde C2C pazaryeri ziyaretçileriniz daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlayacaktır. Sitenize  istediğiz kadar satıcı ekleyebilir ve satıcılarınıza istedikleri kadar ürün yükleme imkanı sunabilirsiniz. CPU ve RAM’in yeterli gelmediğini düşündüğünüzde müşteri temsilcimizle iletişime geçerek üst paketlere geçiş sağlayabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta: Yandex mail kurulumu rehber yazımızı takip ederek alan adınız uzantılı kurumsal mail adreslerinizi oluşturabilir ve sitenizde bu adresleri kullanabilirsiniz. Kurumsallığı benimseyenler için olmazsa olmazlardandır.

SSL Güvenlik Sertifikası: Siteniz kırılması neredeyse imkansız olan 256-bit SSL güvenlik sertifikasıyla korunacaktır. Müşterileriniz kişisel verileri, kredi kartı gibi bilgileri şifrelenmiş olarak iletilir ve başkası tarafından okunamaz.

DDOS Saldırılarına Karşı Koruma: Sistemlerimizi siber tehditlere karşı korumak için sunucularımızda aktif olarak Imunify360 güvenlik yazılımı aktif olarak çalışır. Dünyanın en büyük DDOS koruma sistemini sağlayan CloudFlare ile sitenize tam koruma sağlamaktayız.

Uptime Süresi: Sunucularımız %99.9 Uptime oranına sahiptir. Bunu daha iyi hale getirmek için de gerekli geliştirme ve güncellemeler yapmaktayız.

Yedekleme: Sunucularımız anlık olarak iki diske birden yedeklemektedir. Bu sayede veri kaybının önüne geçilmektedir.

 

C2C Pazaryeri Yazılımı Altyapıları

C2C pazaryeri yazılımı paketlerimizde tasarımsal düzenlemeler için Journal temasının avantajlarından faydalanmaktayız. Gelişmiş arayüz düzenleme desteği sayesinde sitenizin her noktası detaylı olarak özelleştirilebilir. Baştan sona tasarım değişikliği yapabilme imkanı sunar ve en ufak kodlama bilgisine ihtiyaç duymazsınız. Yine de özel kodlama düzenlemeleri yapmak isteyenler için CSS ve HTML kod ekleme alanı bulunmaktadır. Hepsi ve Trend c2c pazaryeri yazılımlarımızın alt yapıları opencart ve kullanılan tema journaldır. Alt yapı ve tüm özellikleri birebir aynıdır. Sadece tasarımları yani ziyaretçilerinizin görüntüledikleri görsel arayüzü farklıdır.

C2C Pazaryeri Yazılımlarının Avantajları

Sistemin açık kaynak yazılım olan Opencart üzerine kurulmuş olması sayesinde Opencart uyumlu binlerce ücretli ya da ücretsiz eklenti sayesinde sitenizde istediğiniz gibi geliştirmeler yapabilirsiniz. Kapalı kaynak kodlu sistemlerden en büyük farkı budur. Kapalı kaynak kodlu C2C yazılımı satın aldığınızı düşünelim. Eklemeler ve düzenlemeler yapmak istediğinizde yazılım sağlayıcınıza tamamen bağımlı olursunuz. Örneğin en basitinden sitenize WhatsApp sipariş modülü eklemeniz için sizden yüzlerce TL ücret talep edilebilir. Ancak açık kaynak kodlu C2C Pazaryeri yazılımında kendiniz bir kaç hazır modül ya da kodlarla bu isteğinizi kolayca halledebilirsiniz.

Banner ve slider desteği ile kendi afişlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Çoklu para birimi desteği ile farklı para birimleri üzerinden ürün fiyatları gösterilebilirsiniz.

Sitesinde kendi blog yazılarını oluşturmak isteyenler için ise blog modülü kendi içerisinde dahili olarak gelir ve blog sayfalarında bile özel tasarım düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Toplu mail gönderimi ve bülten aboneliği ile müşterilerinizi kampanyalardan haberdar edebileceksiniz.

Çoklu dil desteği ile sitenizdeki tüm detaylar eklediğiniz dillerde görüntülenebilir.

Satıcılarınız kendi panelleri üzerinden temel istatistiklere; sipariş bilgileri ile ilgili bilgileri görüntüleyebilmektedir.

Tüm temalarımız tamamen SEO uyumludur ve arama sonuçlarında çıkabilmeniz için ayarlayabileceğiniz SEO alanları mevcuttur. Google Search Console’a sitenizi kaydedebilir ve site haritası özelliği ile sitamap’inizi Google’a bildirebilirsiniz. SEO için en önemli unsurlardan birisinde sitenizin performansıdır. Admin panelinde gelişmiş performans ayarları bulunur. Gelişmiş CSS, JS sıkıştırmaları sitenizin performansını üst düzeye çıkaracaktır.

C2C E-Ticaret Sitelerine Örnekler

Yurtdışında E-bay, Türkiye'de ise Sahibinden, Trendyol pazaryeri ve Hepsiburada pazaryeri C2C modelinde hizmet vermektedir. Satıcılar kendi sanal mağazalarını oluşturarak ürünlerini sergiler ve satışlarından gelir elde eder. C2C E-Ticaret'in en büyük avantajlarından birisi de satıcıların ve alıcıların kolaylıkla bir araya getirilmesidir. Oluşturulan bu platformlara C2C Pazaryeri adını veriyoruz.

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)