Menü
Sepet

Wordpress İlan Teması

Wordpress ilan teması ihtiyacınızı domain, hosting ssl sertifikası ve kurulum dahil karşılıyoruz. İlan sitesi kurma fikriniz varsa yukarıdaki ilan temalarından projenize uygun olanı seçmeniz yeterli. Peki nedir bu ilan sitesi? İhtiyaçlarımızı karşılamak için dükkan dükkan gezdiğimiz günlerden, dijital ortamda birkaç tuşla işimizi hallettiğimiz bu günlere kadar yöntem değişse de maksat hep aynı kaldı; ihtiyaçlarımızın giderilmesi... Bunun için mağazaların online siteleri kadar AVM mantığı ile oluşturulmuş, birçok satıcının yer aldığı ilan siteleri de mevcut. Biz bu yazımızda ilan sitelerinin ne olduğuna ve Wordpress ilan sitesinin nasıl kurabileceğinize değineceğiz.

İlan Siteleri

Çok eskilerde başlayan ilan verme kültürü artık çok daha geniş bir hizmet alanını kapsıyor. Çocukken gazetelerde gördüğümüz ilanları hatırlayalım ya da yol kenarlarında gördüğümüz mağaza afişlerini gözümüzün önüne getirelim. Tek amaçları bizleri ürünlerinden haberdar etmekti. Oysaki günümüzde kullanılan ilan siteleri çok daha geniş bir hizmet sunuyor. Ürün tanıtımlarının yanı sıra satışlarının da aynı platformda yapılmasına olanak sağlıyor. Bu da çağımızın bize getirdiği kolaylıklardan bir tanesi diyebiliriz. İlan sitelerinin bir diğer avantajı da kolayca üyelik kabul edebilecek formatta olmalarıdır. Böylece satıcıların ürünlerini kolay bir şekilde alıcı ile buluşturmaları sağlanıyor ve bir güven ortamı sağlanmış oluyor. İlan siteleri genel olarak ticaret maksadıyla kurulduğu için daha çok geliri arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır. Gelir elde etmek için ilan sitelerinin kullandığı bazı yöntemler;
 • İlan veren kullanıcılardan belirli oranda ücret almak
 • Satılan üründen komisyon almak
 • İlan sitesine reklam almak
 • İlanını öne çıkarmak isteyen kullanıcılardan ücret almak
Bu gibi yöntemlerle ilan sitelerinden elde edilen gelir miktarı arttırılabilir. Fakat elbette yalnızca bunlar yeterli değil. Müşterilerinizle kuracağınız iletişim, vereceğiniz güven, hızlı ve güvenli ödeme yöntemleri, kurumsal bir anlayışla hareket etmeniz gibi faktörler de çok değerli. Çünkü her şeyden önce müşterileriniz, onlara vereceğiniz imaja dikkat edeceklerdir. Kararlı bir şekilde hedeflerinize doğru yürürken müşterilerinize güven vermeyi aksatmayın.

İlan Sitesi İçin En Uygun Alt Yapı Wordpress

İlan sitesi kurmaya karar verdiyseniz ilk işiniz, wordpress ilan temaları arasından projenize uygun olanı seçmek olmalıdır. Dijital kimliğinizi de yine içeriğinizle alakalı olarak seçmeniz oldukça mühim! Çünkü web siteniz her şeyiyle bir uyum sergilemelidir. Sitenizde bulunacak ilanların içeriğinden seçtiğiniz temaya kadar her şeyin, bir bütün halinde durmasına özen göstermelisiniz. Sitenizin göz yormamasına da dikkat etmelisiniz. Sade ve kullanışlı bir tema ile ziyaretçilerinize hizmet vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Ziyaretçilerinizin ilanlara belli bir düzen içinde ulaşmalarına hassasiyet göstermelisiniz. Eğer ilan sitenizi Wordpress altyapısı ile kurmaya karar verdiyseniz buna uygun olarak bir Wordpress ilan teması tercih etmelisiniz. Sahibiden tarzı ilan sitesi kurmaya karar verdiyseniz yukarıdan ilan temalarını görüntüleyebilir yada Trendyol pazaryeri tarzı site kurmak isterseniz de pazaryeri yazılımlarımızı inceleyebilirsiniz. Biz sadece wordpress ilan teması sağlamıyoruz. Bunun yanında web sitesi için gerekli olan hosting, alan adı ve ssl sertifikası dahil bunlarının hepsini kurulu bir şekilde teslim alacağınız tüm hizmeti sağlıyoruz. Alt yapımızı kullanmanın faydalarını birebir yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda daha iyi anlayacaksınız. Sağladığımız paket içerisinde fiyata neler dahil ve yenileme ücretleri hakkında detaylara web sitesi fiyatları adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Wordpress İlan Teması

Wordpress’te kuracağınız bir site için tema belirlerken ilk önce beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Buna yönelik olarak da bir tema seçmeli ve seçtiğiniz temanın web sitenizin fonksiyonları ile bir bütünlük sergilemesine hassasiyet göstermelisiniz. Bir ilan sitesi kurmak istiyorsanız elbette öncelikli olarak temanın size sunacağı görünüme dikkat etmelisiniz. Sade, kullanışlı ve ziyaretçileriniz için aradıklarını bulabilecekleri algoritmalar sunabilen temaları değerlendirebilirsiniz. Böylece ziyaretçileriniz memnun kaldıkça tekrar sizi tercih etmek isteyeceklerdir. Görsel açıdan sizi tatmin edecek temayı bulmak için mobil cihazınızdan web sitemize giriş yaparak Wordpress ilan temalarının ürün sayfalarındaki demo butonlarınına tıklayarak demolarını görüntüleyebilirsiniz. Tabi ki görüntünün yanı sıra temanın sunacağı performans da bir hayli önem teşkil ediyor. Bir Wordpress ilan temasında olması gereken bazı kıstaslar;

 • Ziyaretçilerin mobil cihazlarından da kolayca ulaşım sağlayabilmeleri
 • Yükleme hızının ziyaretçileri yarı yolda bırakmaması
 • Ziyaretçilerinizin sizi tarayıcılardan kolaylıkla bulması için SEO uyumunun olması
 • Herhangi bir güvenlik zafiyetine geçit vermemesi
 • Devamlı olarak güncel tutulabiliyor olması
 • Adsense uyumlu olması
 • Eklentilerinize uyum sağlayabilmesi

Bunların yanı sıra bir ilan sitesinde arama ve filtre gibi özelliklerin oldukça gelişmiş olması gerekiyor. Bu sayede ziyaretçiler oyalanmadan ihtiyaçlarına ulaşabilecek ve memnun olacaklardır. Bahsettiğimiz tüm özelliklerin iyi bir şekilde yönetiliyor olması ilan sitesinin hedeflerine ulaşmasında katkı sağlayacaktır. Bunun için profesyonel bir desteğin, girişimci ruhunuza katkı sağlayacağını söyleyebiliriz. Bir ilan sitesi kurmak istiyorsanız; Wordpress ilan temalarımızı gözden geçirebilir, sıkça sorulan sorular ile kafanızdaki soru işaretlerini gidebilirsiniz. Sorularınız varsa veya birebir yönlendirme almak isterseniz satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.