Menü
Sepet

E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret paketleri; ürün satışlarını internet üzerinden gerçekleştirmek isteyen kişiler için geliştirilmiş paketlerdir. Peki internetten satış ne anlama geliyor? İnternete duyulan güvenin artması ve kart ile online ödemelerin popülerleşmesiyle e-ticaret yavaş yavaş hayatımızda yer edinmeye başlamıştır. Temel mantığı normal mağazadan ürün satın almaya benzemektedir. Nasıl mağazadan ürünü beğenip alışveriş sepetimize ekleyip kasaya giderek nakit veya kredi kartıyla ödeme yapıyorsak e-ticaret sitelerinde de aynı işlemleri uygulamaktayız. Temel farkı bunu online olarak internet üzerinden yapmamızdır.

Son zamanlarda gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonlarımızdan artık kolayca istediğimiz ürünü bir kaç tıklama ile sipariş edebiliyoruz. E-ticaret sitelerinin mobil uyumlu olması işlemlerimizi çok daha hızlı ve pratik yapmaya olanak sağlamaktadır.

Dünya genelinde yaşadığımız salgın ve kısıtlamalar sebebiyle alışveriş alışkanlıklarımız da değişmiş durumda. Evinden çıkmak istemeyen ya da AVM’lere, mağazalara girmek istemeyenler alışverişleri daha sık online yapmaya başladı. Ülkemizdeki kargo dağıtım ağı gelişmiş olduğu için tüketiciler ürünlere çok daha hızlı ulaşabiliyor. İşte tamda bu noktada satışlarını online taşımak isteyen kişiler için e-ticaret paketleri devreye girmektedir.


E-Ticaret Paketleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

E-ticaret sistemleri bu kadar ilerlemişken tüketicilerin de dikkat etmesi gerek hususlar bulunmaktadır. Satın alacağı sitenin güvenilir olup olmadığını araştırmalı, SSL güvenlik sertifikasının olup olmadığı ve ödemelerde ekstra güvenlik sağlayan 3D Security’nin bulunduğundan emin olmalıdır. Webruz olarak kendi hazır e-ticaret sitesini oluşturmak isteyen müşterilerimiz için bu özellikleri varsayılan olarak sunmaktayız. SSL sertifikamız 256-bit güvenlik şifrelemesine sahiptir. Bu sayede müşterilerinizin kişisel ve kart verileri her zaman güvendededir. Sitelerin ekstra güvenliği için sunucularımızda aktif olarak Imunify360 güvenlik yazılımı ve DDOS ataklarına karşı koruma aktif olarak çalışmaktadır. DDOS ataklarına karşı da önlem almış bulunmaktayız. Bu alanda en güvenli ve en iyi şirket olan CloudFlare altyapısını kullanıyoruz. CloudFlare'ın en büyük avantajları; çok güçlü güvenlik duvarı sağlaması, gelişmiş DNS yönetimi sunması, 256-bit SSL sertifikası sağlaması ve ülke, bölge, IP ve ASN bazlı filtre sunabilmesidir.

Bir değer avantajı da kendi içerisinde dahil olan CDN desteğidir. CDN sitenizi önbelleğe alarak tüm dünyada yüksek hızlarda sitenizin yayınlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede hızınız artacak ve aynı zamanda hostinginize olan yükü hafifletecektir. Unutulmamamlıdır ki sitenizin hızı ne kadar iyi olursa Google sizi o kadar çok sevecektir. SEO dostu olmak sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır.


Hazır E-Ticaret Sitesi Ödeme Yöntemleri

Şimdi gelelim sitemizden nasıl ödeme alacağımıza. Tüm temalarımızda İyzico, PayTR ve Shopiersanal POS modüllerini yüklü olarak teslim etmekteyiz. Bu üç firmayı açıklamak gerekirse, hepsi birer ödeme yöntemi sağlayıcısıdır. Teker teker tüm bankalara gidip ayrı ayrı sanal POS almaktansa tek bir firma ile anlaşıp tüm bankalardan ödeme alabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Örneğin sadece Garanti Bankası'ndan sanal POS aldığınızda Garanti'nin desteklediği kredi kartlarıyla taksitli satış yapabilirsiniz. Ancak bu 3 firma sayesinde tüm bankaların kredi kartlarından taksitli satış yapabiliyorsunuz. Komisyon oranları aylık cironuza veya anlaşmanıza göre %1.75-%3 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu firmalarla anlaşma yapma işlemleri de kolaydır. 1 gün içinde sanal pos sahibi olabileceğini belirtmektedirler. İyzico ve PayTR'den sanal POS almak için şirket olma zorunluğu bulunmaktadır. Şirketiniz yoksa, bireysel olarak satış yapmak istiyorsanız Shopier ilk tercihiniz olacaktır. Bireysel olarak satış yapmanıza, kredi kartıyla ödeme almanıza olanak sağlamaktadır. Hepsinin de sağladığı panel bulunmaktadır. Bu panel üzerinden yaptığınız satışları, bakiyenizi, aldığınız ödemeleri görebilirsiniz. Yine de banklardan direkt olarak sanal POS almak ve sitenize entegre etmek isteyebilirsiniz. Sağladığımız yazılımlar açık kaynak sistem olduğu için admin panelden istediğiniz bankanın sanal POS modülünü yükleyerek kurulum sağlayabilirsiniz. Webruz olarak yukarıda açıkladığımız modülleri ücretisiz olarak sunmaktayız. Farklı bir banka için gerekli tüm kurulum ve ayarlamalarınızı sizin yerinize bizim yapmamızı isterseniz canlı sohbetimiz üzerinden iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Ekibimiz bu konuda sizi detaylı bilgilendirecektir.


E-Ticaret Altyapıları

Wordpress dünyada en çok kullanılan CMS yazılımlarından birisidir. Tamamen özelleştirilebilir yapısı, binlerce eklenti desteği sayesinde başlangıç seviyesi siteler için çok sevilmektedir. Wordpress başlangıçta e-ticaret için geliştirilmedi. Blog yazmak isteyenler için yayınlandı. İlerleyen zamanlarda WooCommerce eklentisi e-ticaret özelliği kazandırıldı. Bu e-ticaret eklentisi için de geliştiriciler bir çok tema ve eklenti geliştirdi.

Wordpress’in bu kadar geliştirilebilir olması beraberinde sorunlar da getirdi. Bunların en başında performans sorunu yer almaktadır. Binlerce üründen oluşan bir portföyünüz yoksa sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Sorunsuz kullanabilirsiniz. Ancak binlerce ürün yüklemek istediğiniz can sıkıcı performans sorunları ve hatalarla karşılaşmanız kaçınılmaz olabilir.

İşte burada devreye Opencart girmektedir. WordPress’in aksine Opencart doğuştan e-ticaret yazılımıdır. Binlerce ürün olsa bile performanstan ödün vermeyen, düşük hosting özellikleriyle bile çalışabilen bir sistemdir. Kolay kullanımı, eklenti desteği, Journal temasının da gücüyle profesyonel e-ticaret sitenizi hazırlamak için ilk tercih arasına girmektedir. Hazır hazır e ticaret sitesi arıyorsanız opencart tema veya wordpress e-ticaret teması kategorisindeki tasarımlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.


Neden Opencart?

Opencart sayesinde kodlama bilgisi gerekmeden aklınızda canlandırdığınız tasarımı gerçeğe dönüştürebiliyoruz. Her detay -renk, font, punto, ikon, buton, metin- özelleştirilebilmektedir.

Hızlı başlangıç yapmak isteyenler için ise hazır tasarımlarımızı alan adı, hosting, SSL sertifikası ve kurulum dahil olarak tek pakette sağlamaktayız. E-ticaret sitesi sahibi olmak isteyenler bu tür kurulumlarla uğraşmadan kendi ürünlerini yükleyip satışa başlayabilecekler. Ayrıca tüm Opencart temalarımızda yüklü olarak gelen modüller bulunmakta.

Gelişmiş Kargo Modülü: Bu modül sayesinde bir çok kargo kombinasyonu oluşturabiliyorsunuz. Bir kaç örnek verelim: Aras Kargo 9.90 TL Yurtiçi Kargo 14.00 TL 200 TL üzeri ücretsiz kargo gibi seçenekler Adana içi elden teslim İstanbula özel farklı kargo metodu Ürüne, kategoriye özel kargo seçeneği. Örneğin cep telefonu için Aras Kargo, Buzdolabı için Horoz Lojistik olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Artık hazır olduğunuzu düşünüyorsanız işinizi en iyi yansıtan bir adet .com alan adı ve konseptinize en uygun tasarımı seçip e-ticarete atılabilirsiniz. E-Ticaret Paketleri fiyatları bakımından değişkenlik gösterebilir. Her site sahibi farklı özellikler, tasarımlar isteyebilir. Webruz olarak sağladığımız paketlerde gerekli çoğu özellikler dahildir. Hızlı başlangıç ve modern tasarımlı paketlerimizin fiyatları 750₺’den başlamaktadır. Başlangıç için çok uygun fiyatlar değil mi?

Aklınızda farklı bir tasarım var ve bunu kendiniz yapamıyor musunuz? Dert etmeyin. Özel tasarım desteğimiz de bulunmaktadır. Aklınızdaki tasarımı bize anlatın, ya da örnek siteler iletin, ekibimiz tüm tasarım işlemlerinizi sizin yerinize yapıp hazır hale getirsin. Fiyat bilgisi almak için canlı sohbetten bizimle iletişime geçebilirsiniz. Memnuniyetle yardımcı olacağız.


E-Ticaret Paketleri için Mobil Uygulama Geliştiriliyor mu?

Siteniz tamamen mobil uyumlu hazırlanmaktadır. İşinizi biraz büyütüp mobil uygulamanızında olmasını isterseniz sitenize özel hem Android hem iOS için mobil uygulama geliştirmekteyiz. Kullanıcılarınız cep telefonlarına uygulamaları indirerek  mobil uygulama üzerinden alışveriş yapabilcekler. Mobil uygulama ücretleri istediğiniz, tasarıma, özelliklere, yayınlanmasını istediğiniz mağazalara göre 1200 TL'den başlayıp değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı fiyat bilgisi için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Yıllık Yenileme Ücretleri

Paket içerisinde yer alan; alan adı ve hosting  hizmetleri bir yıllık periyotlar halinde yenilenmektedir. Yenileme ücretine her ikisi de dahildir. Ücretleri paketler halinde sıralamak gerekirse:

Bireysel Paketler için 500 TL

E-Ticaret Paketleri için 750 TL

C2C Pazaryeri Paketleri için 1.250 TL'dir.