Menü
Sepet

Opencart Tema

Opencart tema, e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler için geliştirilmiş açık kaynak kodlu tasarımdır. Önce kısaca Opencart’tan bahsedelim. Opencart, en popüler açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımı alt yapılarından birisidir. Açık kaynak kodlu olması sayesinde isteyen herkes istediği gibi kullanabilir ve geliştirebilir. Modül yükleme desteği sayesinde istediğimiz özellikleri ona kazandırabiliyoruz. Ücretli ya da ücretsiz binlerce Opencart modülü bulunmaktadır.

Neden Opencart Tercih Etmeliyim?

WooCommerce, Prestashop, Magento, Shopify gibi bir çok alternatif var. Peki neden Opencart? Şöyle açıklayalım: yukarıda da belirttiğimiz gibi başta açık kaynak bir yazılım olması geliştiriciler tarafından çok seviliyor. Evet, Shopify hariç diğerleri de açık kaynak kodlu. Diğer en çok kullanılan yazılımlardan WooCommerce de çok seviliyor. Hatta gücünü Wordpress'ten alıyor ve binlerce ücretli/ücretsiz eklentisi ile geliştirmeler sağlanabiliyor. Eğer binlerce ürününüz yoksa WooCommerce'in sizin için avantajları saymakla bitmez. İş binlerce ürün yayınlamak istediğinizde değişiyor tabi. En büyük dezavantajlarından birisi performans. Binek araç gibi düşünebilirisiniz. Az sayıda ürün için gayet güzel çalışmaktadır. Wordpress e-ticaret teması kategorisindeki tasarımlarımızı da inceleyebilirsiniz. Opencart ise doğuştan e-ticaret için geliştirilmiş olduğu için binlerce ürün yükleseniz de çok hızlı bir şekilde çalışmaktadır. VPS bile kiralamanız gerekmez. Normal bir paylaşımlı hosting üzerinden de çalışabilirsiniz. Prestashop, Magento stok kurulumda daha yüksek özelliklerle ve detaylı geldiği için sizi optimizasyon konusunda bıktırabilir, VPS almanızı zorunlu kılabilir. İşte bu yüzden kazananımız Opencart.

Opencart Tema Çeşitliliği Var mı?

Evet, sayısı WooCommerce kadar olmasa da bu yazılım için geliştirilmiş yüzlerce tema bulunmaktadır. Bunlardan en gelişmişi Journal temasıdır. Dünyanın en özelleştirilebilir teması olarak görüyoruz. Sitenizin tasarımını en ince detayına kadar düzenlemenize olanak sağlıyor. Performans araçları sayesinde optimize oluyor ve hız konusunda AA değerler almamızı sağlıyor. Webruz olarak biz de Journal temasının gücünden faydalanarak görsel ve işlevsellik açısından gelişmiş tasarımlar hazırladık. Bu işi sadece tasarım ile bitirmedik. Webruz’a özel olan Trend ve Hepsi Pazaryeri, Butik, Stil, Moda, Kuyumcu, Tekno Opencart tema paketlerimizi incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Paket İçesinde Sadece Opencart Tema mı Var?

Bu hazır paketlerde e-ticaret sitesi açabilmek için ihtiyacınız olan her şey mevcut. Ayrı ayrı Alan adı, Hosting, Tema, SSL Sertifikası, Sanal Pos  modülü aramanıza gerek yok. Tek bir paket alarak e-ticaret sitenizi hazır teslim ediyoruz. Size ürünlerinizi yükleyip satış yapmak kalıyor. Opencart için geliştirdiğimiz bu temaların tamamen Türkçe kullanıcı arayüzü, modern tasarımı ve hızlı altyapısı ile hayalinizdeki e-ticaret sitesini hayata geçirebileceksiniz. Biraz da sizlere sağladığımız hosting özelliklerinden bahsedelim. Sunucularımız yüksek kapasitelidir. Her müşterimiz için sınırsız disk alanı, sınırsız trafik, 2 çekirdek CPU ve 4 GB RAM sağlamaktayız. Bu altyapı sayesinde sitenizi sorunsuz bir şekilde kullanabilecek ve satışlarınızı rahatlıkla yapabileceksiniz.

Opencart Temaları Orijinal ve Lisanslı mı?

Kullanılan tüm temalarımız tamamen orijinal ve lisanslıdır. Temanız bizden hizmet aldığınız sürece ücretsiz güncelleme almaktadır. Biz sizlere sadece tema sunmuyoruz. Temanın yanında satış yapabilmeniz için gereken İyzico, PayTR ve Shopier sanal pos modüllerini kurulu olarak teslim ediyoruz. Bu sanal pos firmalarının avantalarından en önemlisi sitenizden ödeme alabilmek için tüm bankaları teker teker gezmenizi gerektirmemesidir. Tek bir anlaşma ile tüm bankalardan ödeme alabiliyor ve müşterilerinize taksit seçeneği sunabiliyorsunuz. Sitenize ücretsiz entegre ettiğimiz kargo modülü sayesinde müşterilerinize kargo takip linki gönderebileceksiniz. Kısaca e-ticarette siz de yerinizi almak istiyorsanız tüm Opencart tema ürünlerimizi inceleyebilir, canlı destek üzerinden merak ettiğiniz tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz.