Menü
Sepet

Wordpress Haber Teması

Wordpress haber teması ihtiyaçlarınızı domain, hosting ve ssl sertifikası ile birlikte full kurulu bir şekilde karşılamaktayız. Peki nedir bu haber sitesi? Hızla değişen ve çeşitlenen çağımızda, haberleri takip etmek eskisinden çok daha zor. Zîrâ, akşamdan akşama değişen bir gündemimiz artık yok bu nedenle gazete haberciliği çok eskide kaldı! Bize anında bilgi ulaştıran haber siteleri var.


Haber Siteleri Nedir?

Bildiğimiz gibi haber siteleri, sürekli güncellenen ve okuyucu için kolay kullanım sağlayan platformlardır. Çok geniş bilgi kanalı olarak sunulan siteler olduğu gibi belirli konulara yoğunlaşmış haber siteleri ile karşılaşmak da mümkün.
Gündemin sürekli değişmesi bu sektörün hep aktif kalmasını sağlıyor. Yani web sitenizden ziyaretçilerinizin eksik olmayacağını söyleyebiliriz.
Fakat kaliteli ve doğru bilgi sunulması da elbette bunun için ilk şart olacaktır.
Genellikle haber sitelerinin masa başında olan çalışanlarının yanı sıra sahada yer alan çalışanlarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Yani bu iki grup arasında sağlanan iletişim ne kadar iyiyse haber sitesinde sunulan içerik de o denli etkili oluyor.


Haber Sitelerinde Bulunması Gereken Özellikler

Altyapısı iyi kurulmuş bir haber sitesinin uzun yıllar sağlam kalacağından şüphemiz yok. Bunun için öncelikle sınırların belirlenmesi ve bunun üzerine diğer her şeyin inşa edilmesi gerekiyor.
Haber sitenizin içeriğini, kapsayacağı sınırları ilk başta elbette belirlemeniz gerekiyor. İlçe, il, ülke, uluslararası gibi sınırlar koyarak odak noktanızı belirlemelisiniz. Buna göre de bir domain yani dijital kimlik seçmelisiniz. Bu sayede ziyaretçileriniz, aradığı bilgiye sizin sitenizde ulaşabileceğine dair bir ipucuna sahip olurlar. Aynı zamanda bu durum, SEO uyumu sağlamanız için size sağlam bir kapı açacaktır. SEO, aslında arama motorlarının sitenizi tanıması ve ihtiyaç anında sizi üst sıralara çıkarması anlamına geliyor. Böylece rekabet ortamının oluşmasına sebebiyet veriyor. Haber sitenizi rakipleriniz arasında ön plana çıkarabilmek için dikkat etmeniz gereken hususlar var!

● İstikrarlı ve doğru içerik paylaşımı yapmak
● Sunulan içeriği açıklamak amacıyla görsel kullanmak
SEO uyumlu makaleler yazmak
● SEO uyumlu bir haber teması kullanmak
● SSL sertifikasına sahip olmak
● Rakiplerinizi iyi gözlemlemek
● Site yönetimini profesyonel bir şekilde idare etmek

Bunların yanı sıra haber sitenize bir künye eklemeniz gerekiyor. Bu, hukuki bir durum karşısında iletişim sağlanabilmesi için mecburi bir sayfadır. Yayınlayacağız her haberin size bir sorumluluk getireceğini unutmamalısınız. Web sitenizi oluştururken teknik konular kadar içeriklerinizi oluşturacağınız kaynaklara da önem vermelisiniz.


WordPress Haber Teması

Bir web sitesinde elbette olmazsa olmaz unsurlar; hosting ve temadır. Günümüzde web sitelerinin %80'i hosting olarak özel hosting alt yapıları kullanmaktadır. Haber siteleri de bu oran içinde oldukça geniş yer kaplıyor diyebiliriz. Sağladığımız paket içerisinde hosting mevcuttur. Ekstradan hosting almanız gerekmemektedir. Haber sitesinin hosting kaynaklı sorun yaşamaması için güncel yani profesyonel Wordpress haber teması kullanması gerekiyor. Tema seçimi içerikle uyumlu olduğu takdirde web sitesi gelecek hedeflerine çok daha çabuk ulaşır. Çünkü kullanılan tema, akış hızından arama motoru optimizasyonuna kadar birçok şeyi etkilemektedir. Sitemizde sağladığımız tüm temalar bu koşulları sağlamaktadır. Tasarım olarak beğendiğiniz temayı seçmeniz yeterli olacaktır. Görsel olarak temanın kullanıcıyı etkilemesi de ulaşmak istediğiniz hedeflerden biri olmalı. Eğer bir Wordpress haber teması arayışındaysanız sitemizdeki ilgili kategoriden istediğiniz temanın demo versiyonunu mobil cihazından giriş yaparak görebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.
Bizim sunduğumuz hizmetten faydalanmayacaksanız bile nereden alırsanız alın, Wordpress haber temasında aramanız gereken özellikleri sizler için sıraladık;

  • İçerik ile uyum içinde olmalı
  • SEO (Arama motoru optimizasyonu) uyumlu olmalı
  • Her tarayıcıdan erişim sağlanabilmeli
  • Devamlı güncellemeleri yapılmalı
  • Eklentilere uyum sağlamalı
  • Mobil uyumlu olmalı
  • Yükleme hızı yeterli düzeyde olmalı
  • Adsense uyumlu olmalı

Bunların yanı sıra haber sitenize giren bir okuyucuya benzer içerikleri sunabilmeli ve site içi trafiğinizi artırabilmelisiniz. Elbette bunun için haber yazılarınızın kalitesi önemli olacaktır fakat temanın etkisini de göz ardı etmemek gerekiyor. Ziyaretçilerinize görsel olarak hitap ettiğinizi unutmayın! Çünkü her web sitesinde olduğu gibi haber sitelerinde de alıcı yani okuyucu, gözüne hitap etmeyen bir akışın içinde bulunmak istemiyor. Kalabalık görünen ya da kapalı bir kutu gibi duran sitelerden uzak duruyor. Seçtiğiniz tema ile açık ve kolay bir kullanım sağladığınızdan emin olmalısınız!

İşte buraya kadar edindiğimiz bilgiler dahilinde ihtiyacınız olan tüm alt yapıyı sizlere sağlıyoruz. Seçtiğiniz Wordpress haber temasını iyi yönetebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm konularda ücretli/ücretsiz birebir destek sunmaktayız. Sadece haber konusunda değil, Wordpress blog teması veya e-ticaret paketleri hakkında da ihtiyaçlarınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sitemizdeki Wordpress haber temaları ile birlikte diğer ürünlerimize de göz atabilir, sıkça sorulan sorular kısmından aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.