Menü
Sepet

Wordpress E-Ticaret Teması

Wordpress e-ticaret teması yeni başlayanlar için tam kontrollü, esnek yapısı sayesinde vazgeçilmez altyapıların başında gelir. Daha önce bir çok tanımı yapıldı yine de kısaca bahsedelim. Wordpress çıktığı yıllarda blog yazmak isteyenler için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir yazılımdır. İstemediğiniz kadar eklenti ve tema seçeneği bulunmaktadır. Bu konuda bir sıkıntı çekmeyeceğinizden eminiz.


WooCommerce Eklentisi Ne İşe Yarıyor?

Wordpress’in bu kadar çok sevilmesinin ardından bu blog yazılımına e-ticaret özelliği kazandıran bir kaç eklenti geliştirildi. İlk geliştilen eklentiler daha yeni olduğu için tam verim alınamıyordu. Sonrasın hepimizin bildiği WooCommerce yayınlandı. WooCommerce eklentisi sayesinde WordPress ürün satışı yapılabilene bir alt yapıya dönüştü. Kısacası WordPress'i e-ticaret alt yapısı yapan WooCommerce eklentisidir diyebiliriz. WooCommerce ile ürünlerinizi sitenizde online olarak satışa sunabileceğiniz Wordpress e-ticaret tamamen hazır. Bu eklentinin sevilmesinin ardından ardı arkası kesilmeyen WooCommerce uyumlu temalar, eklentiler geliştirilmeye başlandı. Eklemek istediğiniz bir özellik mi var? Eklentiler menüsünden aratarak tek tıklama ile sitenize ekleyebiliyorsunuz. Binlerce ürün yayınlamayacaksanız, portföyünüz küçükse en iyi tercihlerinizin başında Wordpress E-Ticaret gelecektir. Her kategoriden her çeşit ürünü yayınlayabileceğiniz seçilmiş temaları bu sayfamızdan incelemenizi tavsiye ederiz. Seçtiğimiz bu temalar dünya çapında en çok sevilen ve en gelişmiş temalardır. Hepsi tamamen iyi performans veren, gelişmiş arayüze ve kontrol paneline sahip temalardır.


WordPress ile E-Ticaret'in Faydaları

İşte Wordpress E-ticaret teması seçtiğinizde sizi bir adım öne götürecek özellikler:

  • %100 SEO uyumludur. Google’ın en sevdiği yazılımlardan birisidir.
  • Özellikle ücretsiz olan Yoast Seo size bu konuda çok iyi kılavuzluk edecektir. İçeriklerinizi siz daha yazarken kontrol edecek, yaptığınız hataları size gösterecek ve nasıl daha iyisini yapabileceğinizi gösteren ipuçları verecektir.
  • Aklınıza gelebilecek neredeyse her eklenti bulunmaktadır.
  • Otomatik güncelleme desteği sayesinde siz müdahale etmesiniz bile kendisi otomatik olarak temalarınızı, eklentilerinizi günceller. En büyük avantajı siteniz daima güncel ve güvenli kalır.
  • Ürünlerinizi kolayca yükleyebileceğiz ve yönetebileceğiniz gelişmiş admin paneli sunar.
  • Yapamadığınız yerler mi oldu? Merak etmeyin. Tüm sorularınız daha önce bir çok forumda sorulmuş ve bir çok kez cevaplanmıştır. Döküman ve kaynak konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz.
  • Toplu ürün yüklemek istediğinizde kolayca ulaşabileceğiniz XML ve Excel eklentileri bir kaç tıklamayla yükleyebileceksiniz.
  • Her banka ve sanal pos sağlayacısıyla kolayca ödeme alınabilir. Banka banka gezmek istemezseniz size büyük kolaylık sağlayacak olan İyzico, PayTR, Shopier gibi sanal pos sağlayıcıları ile anlaşabilir ve tüm bankaların kredi kartlarıyla taksitli satış yapabilirsiniz. Saydığımız bu firmaların eklentileri Wordpress E-Ticaret Teması için geliştirilmiş durumda ve sürekli güncelleme almaktadır.
  • Açık kaynak kodlamaya sahip olduğu için halk tarafından sürekli geliştirilmekte, güncellenmekte ve açıkları kapatılmaktadır.
  • Hazır alt yapı olması nedeniyle ekonomik fiyatlı e-ticaret web sitesi kurmaya olanak tanımaktadır. Web sitesi fiyatları yazımızdan fiyat politikalamarımızı inceleyebilirsiniz. 

Bu saydıklarımız Wordpress E-Ticaret Teması için sadece bir kaç özellik. Dünyada bu kadar kullanılan ve geliştirilen bir sistemin özelliklerini saymakla bitiremeyiz.


Wordpress E-Ticaret Teması Alternatifleri

Peki alternatifleri var mı? Varsa ne gibi farklılıkları var biraz da bunlardan bahsedelim. Piyasada gönüllüler tarafından geliştirilen bir çok E-ticaret sitesi kurma fikrinizi Wordpress ile hayata geçirebilirsiniz. En popüler alt yapı olan Wordpress ile e-ticaret sitenizi sadece bir kaç saat içerisinde tasarlayabilirsiniz. bulunmaktadır. Başlıcaları WooCommerce, Opencart, Magento ve Prestashop. En çok tercih edilenleri bu saydıklarımızdan ilk ikisidir. Hepsinin farklı farklı yapıları, özellikleri bulunur. Woocommerce ile birlikte bizim diğer tercihimiz Opencart’tan yana. Kendisi direkt olarak e-ticaret üzerine geliştirildi ve şuanki güncel sürümüyle birlikte ihtiyacınız olacak tüm temel özellikleri beraberinde getiriyor. Wordpress’te olduğu gibi yine gönüllü geliştiriciler tarafından geliştiliyor ve binlerce ücretli/ücretsiz eklentisi bulunuyor. Sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Opencart tema kategorimizdeki ürünlerimizide inceleyebilirsiniz.


En Popüler Wordpress E-Ticaret Teması

Başlıca konumuza dönmek gerekirse Wordpress E-ticaret Teması ile ilgili bilgi aktaralım. Örneğin elektronik ürün satmak istediğinizde Electro teması başta gelen temalardandır. Sürekli güncelleme alan sade ve şık arayüzü olan bir temadır. Birden fazla demoları bulunur ve bunlardan istediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Kendi içerisinde dahili olarak gelen Slider Revolution eklentisi ile gelişmiş afiş slaytları hazırlayabilir, sitenizin daha daha dolu görünmesini sağlayabilirsiniz. Ana sayfada size ayrılan bölümlere ürünlerinizi ve afişlerinizi yerleştirebilir ve istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Giyim, tekstil, hobi alanında ürün satmak isterseniz Flatsome teması tam ihtiyacınıza göre. Bir çok farklı tasarıma sahip demoları, hazır olarak tek tıkla değiştirebildiğiniz Header şablonları, anasayfada sürekle bırak yaparak tasarım düzenlemeleri yapabildiğiniz kendine has Builder eklentisi bulunur. Bu tema ile sadece giyim üzerine mi ürün satışı yapabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Tabi ki hayır. Aklınıza gelebilecek tüm kategorilerde ürünlerinizi sitenize ekleyebilir ve satabilirsiniz. Flatsome temasının demolarına sadece örnek olması amacıyla giyim ürünleri eklenmiştir. Müşterilerimizden bir çoğu farklı farklı kategorilerde ürün satmaktadır. Referanslarımız sayfasından müşterilerimize ait siteleri göreceksiniz. Bu tema ile harika tasarıma sahip zeytin ve zeytin yağı satışı yapan müşterimiz de bulunmaktadır.