Menü
Sepet

Şartlar & Koşullar

Şartlar & Koşullar

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.

Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Webruz Bilişim ve Ajans Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.


SORUMLULUKLAR

a. Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

b. Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

d. Webruz olarak sağladığımız paket içerisinde: tema, alan adı, hosting, SSL sertifikası ile birlikte gerekli tüm kurulumlar mevcuttur. Ekstradan bizden veya farklı bir firmadan herhangi bir ürün almak zorunda değilsiniz fakat daha önceden alan adınızı aldıysanız bize yönlendirerek bu alan adınızı kullanabilirsiniz. Alan adı mevcut kişilerin ilgili bilgilendirme sayfasındaki yazıyı okuması gerekmektedir. Alan adını herhangi bir firmadan satın almadıysanız ürün sayfalarında bulunan İstediğiniz Alan Adı kutusuna yazarak ürünü satın almanız yeterlidir. Bu kutuya yazılan alan adının müsaitlik kontrolünü yapılmış olması ve müsait bir alan adı yazılmış olması müşteri sorumluluğundadır. Satın alınan paket, alan alan adı müsaitlik durumu kontrol edilmeden alındı ise alan adı değişimi ek ücret talep edilmeden ücretsiz olarak Webruz tarafından istenilen ve müsait bir alan adı ile yapılacaktır. Alan adı müsaitlik durumundan kaynaklı iade hakkınız bulunmamakta, alan adı ücretsiz değişim hakkınız bulunmaktadır.

e. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

f. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

g. Standart paket satın alacak müşteriler için tanımlanan cpu kullanım oranı aşılması, bot kullanılması, virüslü dosya kullanılması veya fishing yapılması durumunda sağlanılan hizmet askıya alınacaktır. Askıya alınma işlemi, ortadaki sorun kalkana kadar devam edecektir. İlgili durumun tekrarlanması durumunda ise ilgili siteye sağlanılan hizmet tek taraflı iptal edilecektir. 


Fikri Mülkiyet Hakları

İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.


Gizli Bilgi

Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.


Garanti Vermeme

İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler “olduğu gibi” ve “mümkün olduğu” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dahil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer alan tüm bilgiler dahil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır.

Temalar Themeforest'e ait olup dökümasyonlar dahil tüm kodlamalar İngilizcedir. Türkçe çevirisi olan temaların çevirileri webruz (tarafımızca) yapılmış olup front end (ziyaretçi tarafından görünecek kısımlar) çevrilmiştir. Yönetim paneli ve dökümasyon(kullanım klavuzu) İngilizcedir.

Ücretsiz tema başlıklı ürünlerde demo içerikler, görseller ve yazılar bulunmaz. Boş bir içerik ile teslim edilir. Harici ürünler pro lisanslı ürünlerdir. Pro ürünlerde demodaki görüntü ile aynı şekilde teslim edilir. (Görseller telif hakkı içeren temalarda görseller bulunmaz.) Sunucularımız sadece opencart ve wordpress temaları için özelleştirilmiştir. Harici uygulamalara izin verilmez. Harici uyglamaların kullanımının devamlılığının garantisi verilmez.


Kayıt ve Güvenlik

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

Firmamız tarafından kayıt ettirilen alan adları güvenlik sebebiyle 1 (bir) yıl boyunca firmamız hesaplarında tutulmaktadır. 1 yılın sonunda isterseniz alan adınızı farklı bir firmaya taşıma hakkına sahipsiniz.

Kullanıcı, dosya, tema, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Tema kullanımı tek alan adı için lisanslıdır. Birden fazla alan adında kullanılamaz. Kullanım tespit edilmesi durumda lisans tek taraflı iptal etme hakkı saklıdır. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.


Mücbir Sebep

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte “Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.


Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.


Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler


Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.


Tebligat

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.


Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.


Yıllık Yenileme

Yıllık yenileme işlemini yapmayan müşterilerimiz ile bağlantımız kesilecektir. Yıllık yenileme yapmayan müşterilerimiz hiç bir promosyon veya güncellemeden faydalanamayacaktır. Yıllık yenileme süreniz geçmeden önce temanızın dosyalarını kendi cihazlarınıza kaydetmenizi tavsiye ederiz. Aksi taktirde yıllık yenileme yapılmadığı için hosting kapanacak ve tema dosyalarınız dahil hostingde bulunan tüm dosyalarınız sistemden otomatik olarak silinecektir. Yenileme işlemini yapmayan müşterilerimiz yeni bir paket satın almadığı sürece müşterimiz olarak hizmet alamayacaklardır.


Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Adana (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.